Polazna | Aktivnosti | Dramski studio | Dramski studio

Dramski studio

Dramski studio je osnovan u školskoj 2002/2003. godini a izrastao je iz dramske i djelimično recitatorske sekcije, odnosno napravljen po mjeri onih učenika koji su talentovani za glubu i izražajno kazivanje tekstova.

Ovdje ćemo naglasiti samo nekoliko predstava ili odlomaka pripremljenih i izvedenih u poslednje vrijeme: "Pokondirena tikva", "Cigani", "Lari Tomson- tragedija jedne mladosti", "Čekajući Godoa", Scenski prikaz poezije Desanke Maksimović, "Zrnce prašine na muškom kaputu" i "Vremeplov" kojim je prisutnima na svečanosti povodom 90 godina Beranske gimnazije predstavljen put koji je Gimnazija prešla od svog postanka do danas.

Tokom školske 2004/05. godine Dramski studio je prikazao ljubiteljima scenske umjetnosti sljedeće predstave: "Lajanje na zvezde", "Zrnce prašine na muškom kaputu " i "Sumnjivo lice", a 2005/06. godine učestvovao je na 36. festivalu dramskih amatera Crne Gore sa predstavom "Radovan III". Može se reći da je prošlogodišnje vannastavne aktivnosti u Gimnaziji obilježila predstava "Libar ljubavi" Ljerke Petković, u režiji Miša Koraća, kojom je Dramski studio otvorio 37. festival dramskih amatera Crne Gore u Bijelom Polju. Tom prilikom Dramski studio je nagrađen za scenski govor.