Polazna | Novosti | POSJETA UČENIKA IZ NJEMAČKE

POSJETA UČENIKA IZ NJEMAČKE

U okviru programa razmjene učenika koja je 2009. godine uspostavljena između učenika Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana i Evropske škole iz Vedela (Njemačka), u Beranama je i ove godine boravilo 30 učenika i njihova tri profesora.

Naime, radi se o tradicionalnim uzvratnim posjetama koje njemačkim i crnogorskim učenicima pružaju mogućnost učenja stranog jezika, upoznavanje drugih kultura i sklapanje novih prijateljstava.

Učenici iz Njemačke bili su smješteni kod svojih vršnjaka, a u toku posjete koja se završila danas, 12. maja 2017. godine, imali su priliku da posjete tri osnovne škole i Gimnaziju u Beranama, gdje su prisustvom časovima mogli da upoznaju način rada u okviru crnogorskog školskog sistema. Osim toga, organizovani su izleti u Plav, Žabljak i Jelovicu, koji su gostima iz Njemačke omogućili upoznavanje prirodnih ljepota, kao i druženje sa domaćinima.

Juče je učenike, njihove profesore, učenike domaćine i direktora Gimnazije Sretena Lutovca, ugostio predsjednik opštine Berane Dragoslav Šćekić. On je gostima poželio dobrodošlicu i ugodan boravak u Beranama, a direktoru Gimnazije zahvalio se na zalaganju koje je rezultiralo višegodišnjom razmjenom učenika.

Nakon svega, učenici iz Vedela su, prema njihovim riječima, otišli sa brojnim pozitivnim utiscima i novim iskustvima, spremni da u septembru budu domaćini svojim drugovima iz Berana.