Polazna | Novosti | MATURANTI PROSLAVILI MATURSKO VEČE

MATURANTI PROSLAVILI MATURSKO VEČE

Svake godine, kraj maja u Beranama obilježen je iščekivanjem maturske šetnje, a zatim i zasebnih proslava kojima učenici završnih razreda svih srednjih skola simbolično označavaju svoj odlazak iz školskih klupa.

Ovaj maj donio je hladno i kišovito vrijeme, ali nije uspio da pokvari dobro raspoloženje i ljepotu mladosti koja je svojim sjajem uspjela da pobijedi tmurne oblake nad Beranama i da okupi veliki broj građana koji su došli da pozdrave još jednu generaciju koja kreće u nove životne i profesionalne izazove.

Maturanti Gimnazije su sa svojim profesorima nakon šetnje ovu naljepšu i najveseliju noć nastavili u upravo adaptiranom Hotelu „Berane“, koji je, otvorivši ovim mladim ljudima svoja vrata, započeo ponovni rad.

U izuzetnom ambijentu u kojem je svaki detalj prilagođen gostima i osjećaju otmenosti i svečanog glamura, matursko veče je trajalo da ranih jutarnjih sati. Tome je uveliko doprinijela odlična muzika u izvođenju Danijela Alibabića i Jadranke Barjaktarović, koja je gostovala u jednom dijelu programa.

Gimnazijalci su još jednom pokazali svoju zrelost i sposobnost da i u ovakvim opuštenim i veselim situacijama sačuvaju visok nivo pristojnog ponašanja, prepuštajući se igri i pjesmi samo onako kako to mladost zna. Tako su, istovremeno, sjajnom izgledu novootvorenog Hotela“Berane“ dodali još jednu „zvjezdicu“ kojom je označen početak njegovog rada.

Poetika zemlje - Moja Crna Gora

3. juna 2017. godine, u Knjižari Karver je održana prezentacija projekta Poetika zemlje - Moja Crna Gora, čiji je cilj prezentovanje crnogorskog književnog naslijeđa i

GIMNAZIJU POSJETIO MINISTAR ALEKSANDAR ANDRIJA PEJOVIĆ

Danas je, u oviru radne posjete Beranama, Gimnaziju “Panto Mališić” posjetio Aleksandar Andrija Pejović, ministar evropskih poslova u Vladi Crne Gore.

ŠAMPION NA OLIMPIJADI ZNANJA

Na Olimpijadi znanja koju za učenike osnovnih i srednjih škola Crne Gore organizuje Prirodno-matematički fakultet iz Podgorice, a koja je ove godine održana 6. maja,

MEĐUNARODNI DAN SOS TELEFONA

Međunarodni dan SOS telefona obilježava se 16. maja. To su telefoni namijenjeni žrtvama nasilja da bi im dali podršku, informacije o načinima na koje mogu

POSJETA UČENIKA IZ NJEMAČKE

U okviru programa razmjene učenika koja je 2009. godine uspostavljena između učenika Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana i Evropske škole iz Vedela (Njemačka), u Beranama

LUKA BULATOVIĆ, UČENIK GENERACIJE ZA ŠKOLSKU 2016/17. GODINU

Luka BULATOVIĆ, učenik IV-1 odjeljenja Gimnazije „Panto Mališić“ u Beranama, proglašen je za UČENIKA GENERACIJE za školsku 2016/17. godinu. Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće

USPJEH DEBATNOG KLUBA GIMNAZIJE

U Akademiji znanja u Budvi, 20. i 21. maja 2017. godine održano je Prvenstvo Crne Gore u debati. U konačnom plasmanu, ekipa Gimnazije koja se

FINALE TURNIRA U FUDBALU

Na otvorenom sportskom terenu pored Gimnazije danas, 16. maja 2017. godine, realizovano je finale turnira u malom fudbalu.

FESTIVAL "NAUKA U POKRETU"

Festival NAUKA U POKRETU koji organizuje fondacija “Prona”, u cilju unapređenja naučne pismenosti mladih kroz eksperimente, prezentacije i interaktivna pedavanja, u okviru ovogodišnjeg karavana obišao

FESTIVAL RECITATORA

Nataša Milić, učenica II razreda Gimnazije "Panto Mališić", osvojila je 3. mjesto na Festivalu recitatora u organizaciji Izdavačke kuće "Obodsko slovo" koji je održan 27.