Polazna | Novosti | MATURANTI PROSLAVILI MATURSKO VEČE

MATURANTI PROSLAVILI MATURSKO VEČE

Svake godine, kraj maja u Beranama obilježen je iščekivanjem maturske šetnje, a zatim i zasebnih proslava kojima učenici završnih razreda svih srednjih skola simbolično označavaju svoj odlazak iz školskih klupa.

Ovaj maj donio je hladno i kišovito vrijeme, ali nije uspio da pokvari dobro raspoloženje i ljepotu mladosti koja je svojim sjajem uspjela da pobijedi tmurne oblake nad Beranama i da okupi veliki broj građana koji su došli da pozdrave još jednu generaciju koja kreće u nove životne i profesionalne izazove.

Maturanti Gimnazije su sa svojim profesorima nakon šetnje ovu naljepšu i najveseliju noć nastavili u upravo adaptiranom Hotelu „Berane“, koji je, otvorivši ovim mladim ljudima svoja vrata, započeo ponovni rad.

U izuzetnom ambijentu u kojem je svaki detalj prilagođen gostima i osjećaju otmenosti i svečanog glamura, matursko veče je trajalo da ranih jutarnjih sati. Tome je uveliko doprinijela odlična muzika u izvođenju Danijela Alibabića i Jadranke Barjaktarović, koja je gostovala u jednom dijelu programa.

Gimnazijalci su još jednom pokazali svoju zrelost i sposobnost da i u ovakvim opuštenim i veselim situacijama sačuvaju visok nivo pristojnog ponašanja, prepuštajući se igri i pjesmi samo onako kako to mladost zna. Tako su, istovremeno, sjajnom izgledu novootvorenog Hotela“Berane“ dodali još jednu „zvjezdicu“ kojom je označen početak njegovog rada.