Polazna | Novosti | STEFAN I NEMANJA ŠAMPIONI TAKMIČENJA "SIGURNA BUDUĆNOST"

STEFAN I NEMANJA ŠAMPIONI TAKMIČENJA "SIGURNA BUDUĆNOST"

Stefan Vesković i Nemanja Novović, učenici 3. razreda JU Gimnazije "Panto Mališić", pobjednici su takmičenja "Sigurna budućnost", u organizaciji NVO ALFA Centar i Komunikacionog tima Savjeta za članstvo u NATO, uz podršku Vojske Crne Gore.

Finalni krug takmičenja održan je u kasarni "Milovan Šaranović" u Danilovgradu, gdje se 10 ekipa (od ukupno 84), koje su prošle u završni krug takmičenja (treći krug), nadmetalo u orijentiringu, gađanju iz vazdušne puške i savladavanju prepreka. Takmičenje je namijenjeno mladima uzrasta od 15 do 19 godina, sa ciljem da se podigne nivo informisanosti i znanja o NATO-u, međunarodnim odnosima i bezbjednosnim pitanjima, a učešće su uzeli najbolji, najizdržljiviji i najposvećeniji učenici srednjih škola iz Crne Gore.

Poetika zemlje - Moja Crna Gora

3. juna 2017. godine, u Knjižari Karver je održana prezentacija projekta Poetika zemlje - Moja Crna Gora, čiji je cilj prezentovanje crnogorskog književnog naslijeđa i

GIMNAZIJU POSJETIO MINISTAR ALEKSANDAR ANDRIJA PEJOVIĆ

Danas je, u oviru radne posjete Beranama, Gimnaziju “Panto Mališić” posjetio Aleksandar Andrija Pejović, ministar evropskih poslova u Vladi Crne Gore.

ŠAMPION NA OLIMPIJADI ZNANJA

Na Olimpijadi znanja koju za učenike osnovnih i srednjih škola Crne Gore organizuje Prirodno-matematički fakultet iz Podgorice, a koja je ove godine održana 6. maja,

MEĐUNARODNI DAN SOS TELEFONA

Međunarodni dan SOS telefona obilježava se 16. maja. To su telefoni namijenjeni žrtvama nasilja da bi im dali podršku, informacije o načinima na koje mogu

POSJETA UČENIKA IZ NJEMAČKE

U okviru programa razmjene učenika koja je 2009. godine uspostavljena između učenika Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana i Evropske škole iz Vedela (Njemačka), u Beranama

LUKA BULATOVIĆ, UČENIK GENERACIJE ZA ŠKOLSKU 2016/17. GODINU

Luka BULATOVIĆ, učenik IV-1 odjeljenja Gimnazije „Panto Mališić“ u Beranama, proglašen je za UČENIKA GENERACIJE za školsku 2016/17. godinu. Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće

USPJEH DEBATNOG KLUBA GIMNAZIJE

U Akademiji znanja u Budvi, 20. i 21. maja 2017. godine održano je Prvenstvo Crne Gore u debati. U konačnom plasmanu, ekipa Gimnazije koja se

FINALE TURNIRA U FUDBALU

Na otvorenom sportskom terenu pored Gimnazije danas, 16. maja 2017. godine, realizovano je finale turnira u malom fudbalu.

FESTIVAL "NAUKA U POKRETU"

Festival NAUKA U POKRETU koji organizuje fondacija “Prona”, u cilju unapređenja naučne pismenosti mladih kroz eksperimente, prezentacije i interaktivna pedavanja, u okviru ovogodišnjeg karavana obišao

FESTIVAL RECITATORA

Nataša Milić, učenica II razreda Gimnazije "Panto Mališić", osvojila je 3. mjesto na Festivalu recitatora u organizaciji Izdavačke kuće "Obodsko slovo" koji je održan 27.