Polazna | Novosti | Poetika zemlje - Moja Crna Gora

Poetika zemlje - Moja Crna Gora

3. juna 2017. godine, u Knjižari Karver je održana prezentacija projekta Poetika zemlje - Moja Crna Gora, čiji je cilj prezentovanje crnogorskog književnog naslijeđa i savremenog stvaralaštva.

Jedna od aktivnosti koje projekat predviđa jeste i podsticanje učenika srednjih škola da predstave svoje radove, a danas su u Knjižari Karver tu priliku imali učenici Gimnazije “30. septembar” iz Rožaja, Srednje škole “Vuksan Đukić” iz Mojkovca, Gimnazije “Panto Mališić” iz Berana, Gimnazije “Miloje Dobrašinović” iz Bijelog Polja, Gimnazije “Tanasije Pejatović” iz Pljevalja i Srednje mješovite škole “Braća Selić” iz Kolašina. Učenici su pokazali svoje literarno umijeće i odnos prema crnogorskim autorima uz učešće crnogorskih književnica Dragane Kršenković Brković i Lene Ruth Stefanović. Našu školu predstavljale su učenice Milica Maslovarić, Hristina Barjaktarović, Nataša Milić, Monika Mulić i profesor Marko Radojević.

Matursko veče

Obavještavamo učenike IV razreda da će se matursko veče održati u subotu, 26. maja 2018. godine. Pozivamo učenike da se okupe na platou ispred Opštine