Polazna | Novosti | Akcija dobrovoljnog davanja krvi

Vec duži niz godina u Gimnaziji "Panto Mališić" postoji Klub dobrovoljnih davalaca krvi koji djeluje u skladu sa svojim planom rada. Klub okuplja učenike završnog razreda koji su spremni da, darujući ovu dragocjenu tečnost, pomognu onima kojima je ona neophodna.

Ove školske godine Klubu su pristupila 53 maturanta. Danas je njih 25, zajedno sa direktorom Sretenom Lutovcem i profesorom Veselinom Kneževićem, posjetilo Službu za transfuziju krvi u Beranama, a nakon sprovedene ljekarske procedure, u akciji je učestvovalo 15 učenika, kao i profesor Knežević.

Učenicima i organizatorima ove dobrovoljne akcije zahvalio se dr Budimir Ivanović, načelnik Službe, koji je istakao da se ovakvim humanim aktivnostima doprinosi obezbjeđivanju dovoljnih količina sigurne krvi za sve ugrožene pacijente.