Polazna | Novosti | "Enciklopedija mrtvih"

Učenici i profesori Gimnazija „Panto Mališić“ imali su danas, 20. aprila 2018. godine, priliku da vide predstavu “Enciklopedija mrtivih”, po novelama Danila Kiša, a u produkciji kolašinskog “Korifej tetara” i Fakulteta dramskih umjetnosti (FDU) . Gostovanje predstave u ambijentu srednjih škola omogućeno je kroz projekat Studentski parlament Univerziteta Crne Gore.

Ideja projekta je da je da se jedan od njenih najznačajnijih pisaca promoviše u crnogorskim školama, i da se novele iz zbirke ‘Enciklopedija mrtvih’ odigraju pred omladinom, te da srednjoškolci, pored obaveznog čitanja lektire, vide neki novi vid tumačenja i predstavljanja obaveznog štiva.

Predstavu su, na radionicama u sklopu Međunarodnog festivala alternativnog teatra “Korifej”, sa profesorom Feridom Karajicom, napravili studenti glume FDU i nekoliko već svršenih glumaca. Glumačku ekipu čine: Jelena Đukić, Anđelija Rondović, Milica Šćepanović, Vanja Jovićević, Anđela Radović, Marko Todorović i Vukan Pejović. Režiju potpisuje profesor Karajica, organizator je Zoran Rakočević i producent Jelena Odalović.