Polazna | Novosti | SAT UČENIČKOG PARLAMENTA

SAT UČENIČKOG PARLAMENTA

Tokom cijele školske godine Učenički parlament Gimnazije "Panto Mališić" organizovao je brojne aktivnosti koje su imale za cilj da promovišu učenike ove škole i da im daju priliku da iskažu svoja znanja, vještine i talente.

Tako je danas, 18.05. 2018. godine, jedan broj najzanimljivijih sadržaja prezentovan u okviru jednosatnog predstavljanja Parlameta, pa su učenici mogli da prate različite sadržaje kao što su: Kviz znanja (učionica III-1) u kojem su učestvovali Bobana Senić, Marta Pešić, Sanja Maslar protiv Vasilija Lutovca, Vladimira Miletića i Vasilija Joksimovića. Pobjednik kviza bila je prva ekipa. Zatim, takmičenje u spelovanju u učionici III-2, u kojem su pobjednici - iz engleskog jezika Ivan Obradović, a iz njemačkog jezika Milica Ralević. U amfiteatru je održana debata revijalnog karaktera u kojoj su učestvovali Luka Novović, Ivana Vukićević i Maša Raković protiv Marte Pešić, Jelene Bojović i Saške Obadović. Tijana Karličić i Maša Raković kazivale su svoje pobjedničke besjede sa školskog takmučenja. U holu škole otvorena je izložba likovnih radova Teodore Marković, Tamare Marjanović, Milovana Marića, Novaka Ivanovića i Emilije Zečević. Na Školskom turniru u šahu prvo mjesto osvojio je Milan Marsenić (IV-5). U holu škole izvedeni su eksperimenti iz fizike, hemije i biologije. U fudbalskoj utakmici koja je, takođe, izazvala veliko interesovanje, učešće su uzeli učenici iz svih razreda. Još jednom se pokazalo da pored dobrih nastavnih rezultata učenici Gimnazije na sebe skreću pažnju i brojnim vannastavnim sadržajima.