Polazna | Novosti | POSJETA PARTNERSKOJ ŠKOLI U NJEMAČKOJ

POSJETA PARTNERSKOJ ŠKOLI U NJEMAČKOJ

Od 2009. godine JU Gimnazija „Panto Mališić“ ostvaruje saradnju sa Evropskom školom iz njemačkog grada Vedela (Hamburg), u okviru koje se realizuje razmjena učenika, sa ciljem da učenici upoznaju kulturu, jezik i tradiciju zemlje domaćina.

Ove godine učenici iz Njemačke boravili su u Beranama u maju, a od 3. do 9. septembra u uzvratnoj posjeti Vedelu nalazi se 25 učenika sa profesorima Birgit Munzel i Brankom Boškovićem. Tokom posjete beranski gimnazijalci će prisustvovati nastavi u školi, obilaziće Vedel i Hamburg, i družiće se sa svojim vršnjacima u čijim porodicama su smješteni. Sigurni smo da će to biti jedno novo iskustvo i prilika da se upozna njemački obrazovni sistem, kao i način života u ovoj državi.

Školsko takmičenje u recitovanju

Učenički parlament Gimnazije, u saradnji sa Aktivom za crnogorski - srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, realizovao je 28. novembra 2018. godine Školsko takmičenje u

105 godina Gimnazije u Beranama

Gimnazija "Panto Mališić" je 6. novembra 2018. godine svečanom akademijom obilježila 105 godina svoga postojanja.

Poklon Učeničkog parlamenta u susret Danu škole

Poklon predstavnika Učeničkog parlamenta u susret Danu škole kada obilježavamo 105 godina od osnivanja BERANSKE GIMNAZIJE.

Maturska ekskurzija

Učenici završnog razreda beranske Gimnazije nalaze se od 6. oktobra na maturskoj ekskurziji.

Ljetnja škola vršnjačkih edukatora - SMART START

Učenici Gimnazije "Panto Mališić" ovog vikenda su na Cetinju učestvovali u Ljetnjoj školi vršnjačkih edukatora - SMART START.

Prezentacija školskih aktivnosti učenicima prvog razreda

Nakon mjesec dana od početka školske godine, učenici prvog razreda Gimnazije imali su danas priliku da upoznaju brojne vannastavne aktivnosti po kojima je beranska Gimnazija

Krstarenje školskim brodom "JADRAN"

Ministarstvo odbrane Crne Gore je, u susret obilježavanju Dana Vojske, organizovalo niz aktivnosti među kojima je i krstarenje školskim brodom „Jadran“ za srednjoškolce sjeverne regije.

360° Pun krug za ljudska prava

U okviru projekat 360° Pun krug za ljudska prava koji u Crnoj Gori sprovodi Centar za građansko obrazovanje, a podržava ga Delegacija Evropske unije u

DAN NJEMAČKE

Ambasada Savezne Republike Njemačke u Podgorici, Sekretarijat za kulturu i sport Podgorice i Geteov institut iz Beograda, a u saradnji sa Ministarstvom prosvjete Crne Gore,