Polazna | Novosti | DAN NJEMAČKE

DAN NJEMAČKE

Ambasada Savezne Republike Njemačke u Podgorici, Sekretarijat za kulturu i sport Podgorice i Geteov institut iz Beograda, a u saradnji sa Ministarstvom prosvjete Crne Gore, organizovali su danas u Podgorici „Dan Njemačke“.

S obzirom na to da je u okviru „Dana Njemačke“ obilježen i deseti jubilej projekta „Škole – partneri budućnosti“, koji u Crnoj Gori realizuje Savezno ministarstvo vanjskih poslova SR Njemačke, oko 50 učenika Gimnazije „Panto Mališić“ koji njemački jezik uče po posebnom programu, i profesori koji ga realizuju, prisustvovali su ovoj manifestaciji.

Osim toga, na foto konkursu „Tragovima Njemačke u Crnoj Gori“, prvo mjesto osvojio je Vladimir Miletić, bivši maturant Gimnazije, za fotografiju „Njemačka kao uzor u selu Donje Luge“, te mu je ovom prilikom uručena nagrada.

Školsko takmičenje u recitovanju

Učenički parlament Gimnazije, u saradnji sa Aktivom za crnogorski - srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, realizovao je 28. novembra 2018. godine Školsko takmičenje u

105 godina Gimnazije u Beranama

Gimnazija "Panto Mališić" je 6. novembra 2018. godine svečanom akademijom obilježila 105 godina svoga postojanja.

Poklon Učeničkog parlamenta u susret Danu škole

Poklon predstavnika Učeničkog parlamenta u susret Danu škole kada obilježavamo 105 godina od osnivanja BERANSKE GIMNAZIJE.

Maturska ekskurzija

Učenici završnog razreda beranske Gimnazije nalaze se od 6. oktobra na maturskoj ekskurziji.

Ljetnja škola vršnjačkih edukatora - SMART START

Učenici Gimnazije "Panto Mališić" ovog vikenda su na Cetinju učestvovali u Ljetnjoj školi vršnjačkih edukatora - SMART START.

Prezentacija školskih aktivnosti učenicima prvog razreda

Nakon mjesec dana od početka školske godine, učenici prvog razreda Gimnazije imali su danas priliku da upoznaju brojne vannastavne aktivnosti po kojima je beranska Gimnazija

Krstarenje školskim brodom "JADRAN"

Ministarstvo odbrane Crne Gore je, u susret obilježavanju Dana Vojske, organizovalo niz aktivnosti među kojima je i krstarenje školskim brodom „Jadran“ za srednjoškolce sjeverne regije.

360° Pun krug za ljudska prava

U okviru projekat 360° Pun krug za ljudska prava koji u Crnoj Gori sprovodi Centar za građansko obrazovanje, a podržava ga Delegacija Evropske unije u

DAN NJEMAČKE

OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MIRA