Polazna | Novosti | 360° Pun krug za ljudska prava

360° Pun krug za ljudska prava

U okviru projekat 360° Pun krug za ljudska prava koji u Crnoj Gori sprovodi Centar za građansko obrazovanje, a podržava ga Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori, predstavnici Forum teatra iz Podgorice danas su u Gimnaziji „Panto Mališić“ realizovali jednočasovnu radionicu „Mladi i percepcija raznih oblika diskriminacije“.

Na osnovu izrađenog scenarija čija je tema vezana za ljudska prava i diskriminaciju, sa grupom beranskih gimnazijalaca radili su medijatori iz partnerskih organizacija - ATAK i Juventas, kao i profesionalni režiseri i glumci, koji su učenike proveli kroz različite dramske situacije i pomogli im da na taj način prepoznaju načine i vrste diskriminacije. Nakon toga, organizovana je diskusija u okviru koje su polaznici radionice iznijeli svoja mišljenja o mogućnostima suzbijanja i prevencije ovih pojava u društvu.

Opšti cilj projekta je doprinos smanjenju diskriminacije i promociji tolerancije i poštovanja ljudskih prava u Crnoj Gori, kao i podrška organizacijama civilnog društva koje djeluju u ovoj oblasti. Jedan od specifičnih ciljeva je i promocija koncepta obrazovanja bez diskriminacije u formalnom obrazovnom sistemu i razvoj antidiskriminacione i kulture ljudskih prava među mladima.

IZDAVANJE DIPLOMA O POLOŽENOM MATURSKOM ISPITU

Obavještavamo učenike koji su polagali maturski ispit da će diplome o položenom maturskom ispitu moći da podignu u petak, 21. juna 2019. godine, u 10

IZDAVANJE DIPLOMA NA OSNOVU PRELIMINARNIH REZULTATA EKSTERNIH ISPITA

Obavještavamo učenike koji su položili maturski ispit da je neophodno, ukoliko žele da im diploma o položenom maturskom ispitu bude izdata na osnovu preliminarnih rezultata,

Preliminarni rezultati, uvid u test, prigovori, konačni rezultati

Klikom na PDF fajl koji se nalazi na dnu stranice, možete da vidite raspored aktivnosti na maturskom ispitu u junskom ispitnom roku. Molimo vas da

SARADNJA DVIJE GIMNAZIJE

Razmjena iskustava i horizontalno učenje u savremenom obrazovnom sistemu predstavljaju neke od načina koji doprinose podizanju kvaliteta nastave na viši nivo.

UČENICI IZ VEDELA U POSJETI GIMNAZIJALCIMA

U okviru programa razmjene učenika koji se realizije od 2009. godine između Gimnazije „Panto Mališić“ i Evropske škole iz Vedela (Hamburg) u Njemačkoj, u toku

USPJEŠNO PREDSTAVLJANJE BERANSKIH GIMNAZIJALACA NA OLIMPIJADI ZNANJA

Jedno od takmičenja na kojem učenici Gimnazije „Panto Mlišić“ tradicionalno učestvuju i postižu zapažene rezultate jeste Olimpijada znanja koju realizuje Prirodno-matematički fakultet u Podgorici.

Dan Učeničkog parlamenta

Danas, 15. maja 2019. godine,u Gimnaziji "Panto Mališić" je nizom aktivnosti obilježen Dan Učeničkog parlamenta.

Svečana sjednica Učeničkog parlamenta

Danas, 15. 05. 2019. godine, u amfiteatru Beranske gimnazije održana je, povodom dana Učeničkog parlamenta, svečana sjednica Učeničkog parlamenta Gimnazije u Beranama.

Posjeta Centru bezbjednosti

U okviru redovnih aktivnosti CB Berane, među kojima je i saradnja sa lokalnom zajednicom, učenici I-3 odjeljenja JU Gimnazije "Panto Mališić", prilikom posjete realizovane 12.05.2019.

Gimnazijalcima nagrada za najbolji glumački ansambl

Učenici Gimnazije „Panto Mališić“ nedavno su se sa XVII Međunarodnog festivala frankofonog pozorišta za srednjoškolce, koje je održano u Beogradu, vratili sa osvojenom nagradom za