Polazna | Novosti | 360° Pun krug za ljudska prava

360° Pun krug za ljudska prava

U okviru projekat 360° Pun krug za ljudska prava koji u Crnoj Gori sprovodi Centar za građansko obrazovanje, a podržava ga Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori, predstavnici Forum teatra iz Podgorice danas su u Gimnaziji „Panto Mališić“ realizovali jednočasovnu radionicu „Mladi i percepcija raznih oblika diskriminacije“.

Na osnovu izrađenog scenarija čija je tema vezana za ljudska prava i diskriminaciju, sa grupom beranskih gimnazijalaca radili su medijatori iz partnerskih organizacija - ATAK i Juventas, kao i profesionalni režiseri i glumci, koji su učenike proveli kroz različite dramske situacije i pomogli im da na taj način prepoznaju načine i vrste diskriminacije. Nakon toga, organizovana je diskusija u okviru koje su polaznici radionice iznijeli svoja mišljenja o mogućnostima suzbijanja i prevencije ovih pojava u društvu.

Opšti cilj projekta je doprinos smanjenju diskriminacije i promociji tolerancije i poštovanja ljudskih prava u Crnoj Gori, kao i podrška organizacijama civilnog društva koje djeluju u ovoj oblasti. Jedan od specifičnih ciljeva je i promocija koncepta obrazovanja bez diskriminacije u formalnom obrazovnom sistemu i razvoj antidiskriminacione i kulture ljudskih prava među mladima.

Školsko takmičenje u recitovanju

Učenički parlament Gimnazije, u saradnji sa Aktivom za crnogorski - srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, realizovao je 28. novembra 2018. godine Školsko takmičenje u

105 godina Gimnazije u Beranama

Gimnazija "Panto Mališić" je 6. novembra 2018. godine svečanom akademijom obilježila 105 godina svoga postojanja.

Poklon Učeničkog parlamenta u susret Danu škole

Poklon predstavnika Učeničkog parlamenta u susret Danu škole kada obilježavamo 105 godina od osnivanja BERANSKE GIMNAZIJE.

Maturska ekskurzija

Učenici završnog razreda beranske Gimnazije nalaze se od 6. oktobra na maturskoj ekskurziji.

Ljetnja škola vršnjačkih edukatora - SMART START

Učenici Gimnazije "Panto Mališić" ovog vikenda su na Cetinju učestvovali u Ljetnjoj školi vršnjačkih edukatora - SMART START.

Prezentacija školskih aktivnosti učenicima prvog razreda

Nakon mjesec dana od početka školske godine, učenici prvog razreda Gimnazije imali su danas priliku da upoznaju brojne vannastavne aktivnosti po kojima je beranska Gimnazija

Krstarenje školskim brodom "JADRAN"

Ministarstvo odbrane Crne Gore je, u susret obilježavanju Dana Vojske, organizovalo niz aktivnosti među kojima je i krstarenje školskim brodom „Jadran“ za srednjoškolce sjeverne regije.

360° Pun krug za ljudska prava

DAN NJEMAČKE

Ambasada Savezne Republike Njemačke u Podgorici, Sekretarijat za kulturu i sport Podgorice i Geteov institut iz Beograda, a u saradnji sa Ministarstvom prosvjete Crne Gore,

OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MIRA