Polazna | Novosti | Školsko takmičenje u recitovanju

Školsko takmičenje u recitovanju

Učenički parlament Gimnazije, u saradnji sa Aktivom za crnogorski - srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost, realizovao je 28. novembra 2018. godine Školsko takmičenje u recitovanju.

Publici se predstavilo 14 učenika pjesmama po sopstvenom izboru, a žiri koji su činile profesorice Ljerka Petković, Dejana Barjaktarović Joksimović i Sanja Dašić, nije imao lak zadatak u proglašavanju najboljih. Ipak, odluke su donesene jednoglasno, pa je prvo mjesto osvojila Nataša Milić, drugo Anja Boričić, a treće Adnan Uković. Sve prisutne goste, profesore i učenike koji su s pažnjom ispratili sve takmičare pozdravio je direktor škole Sreten Lutovac, a zatim je dodijelio nagrade najboljima. Voditelj i uspješan moderator programa bila je učenica Maša Raković.

Školsko takmičenje u recitovanju

105 godina Gimnazije u Beranama

Gimnazija "Panto Mališić" je 6. novembra 2018. godine svečanom akademijom obilježila 105 godina svoga postojanja.

Poklon Učeničkog parlamenta u susret Danu škole

Poklon predstavnika Učeničkog parlamenta u susret Danu škole kada obilježavamo 105 godina od osnivanja BERANSKE GIMNAZIJE.

Maturska ekskurzija

Učenici završnog razreda beranske Gimnazije nalaze se od 6. oktobra na maturskoj ekskurziji.

Ljetnja škola vršnjačkih edukatora - SMART START

Učenici Gimnazije "Panto Mališić" ovog vikenda su na Cetinju učestvovali u Ljetnjoj školi vršnjačkih edukatora - SMART START.

Prezentacija školskih aktivnosti učenicima prvog razreda

Nakon mjesec dana od početka školske godine, učenici prvog razreda Gimnazije imali su danas priliku da upoznaju brojne vannastavne aktivnosti po kojima je beranska Gimnazija

Krstarenje školskim brodom "JADRAN"

Ministarstvo odbrane Crne Gore je, u susret obilježavanju Dana Vojske, organizovalo niz aktivnosti među kojima je i krstarenje školskim brodom „Jadran“ za srednjoškolce sjeverne regije.

360° Pun krug za ljudska prava

U okviru projekat 360° Pun krug za ljudska prava koji u Crnoj Gori sprovodi Centar za građansko obrazovanje, a podržava ga Delegacija Evropske unije u

DAN NJEMAČKE

Ambasada Savezne Republike Njemačke u Podgorici, Sekretarijat za kulturu i sport Podgorice i Geteov institut iz Beograda, a u saradnji sa Ministarstvom prosvjete Crne Gore,