Polazna | Škola danas | Biblioteka | Biblioteka

Prvi zapisani podaci o knjiznici (nastavnickoj i djackoj) u Beranskoj gimnaziji datiraju jos iz skolske 1929/1930. godine, mada se zna da je ona i mnogo ranije postojala.

Od tada do danas ona je obogacena knjiznim fondom i trenutno ima 20035 knjiga od kojih nastavnicka broji 4520 sa 3232 naslova, a djacka 15515 knjiga sa 7412 naslova.Nastavnicka biblioteka je svojim sadrzajem i strukturom usko vezana za pojedine grane nauke, dok je djacka biblioteka vecinom vezana za domene knjizevnosti, odnosno lektire.

Skolska biblioteka ima 737 knjiga monografske publikacije sa 315 naslova. Fond beletristike broji 1010 knjiga s naucno-fantasticnom, ljubavnom i kriminolosko-avanturistickom tematikom.

Biblioteka nabavlja periodicne publikacije «Vaspitanje i obrazovanje», «Bibliografski vijesnik», «Ljetopis Matice srpske», «Jugoslovensko-istorijski casopis», «Stvaranje», i od novina «Prosvjetni rad».

Biblioteka saradjuje sa svim obrazovnim aktivima u skoli i nabavlja publikacije koje su potrebne za kvalitetniju realizaciju vaspitno-obrazovnog procesa skole.Svoj fond knjiga obnavlja uglavnom obnavlja donatorstvom. To su vecinom bivsi ucenici ove Gimnazije od kojih su neki istaknute licnosti u raznim oblastima kulture i nauke.

Pored toga treba istaci i donatorstvo humanitarne organizacije CRS koja je u saradnji sa Savjetom mladih Gimnazije obogatila fond nase biblioteke.Biblioteka trenutno ima 640 korisnika, a to su uglavnom ucenici, profesori i gradjani (naucni radnici, studenti, penzioneri i drugi ljubitelji knjige).Dnevna posjećenost je oko 20% od ukupnog članstva.

I ove godine Uprava skole se potrudila da nabavi odredjen broj naslova i tako poveca knjižni fond.U okviru biblioteke se nalazi i citaonica gdje je ucenicima omoguceno da imaju pristup i veoma rijetkim knjigama i naslovima koji se ne mogu iznijeti iz biblioteke.

Bibliotekom rukovodi Vukota Božović.

URUČIVANJE DIPLOMA O POLOŽENOM MATURSKOM ISPITU

Obavještavamo učenike da će se uručivanje diploma o položenom maturskom ispitu obavaiti u petak, 22. juna 2018. godine, u 10 časova.