Polazna | Škola danas | Lična karta | Lična karta

Lična karta

Od osnivanja do danas Gimnazija "Panto Mališić" predstavlja najvažniju prosvjetnu ustanovu u Beranama koju upisuju najbolji svršeni osnovci sa željom da steknu znanja koja će ih usmjeriti u kasniji profesionalni život.

Nastava u Gimnaziji se odvija u skladu sa Opštim zakonom o obrazovanju i vaspitanju i Zakonom o gimnaziji. Kvalifikaciona struktura nastavnog osoblja u potpunosti je u skladu sa zahtjevima koje ti zakoni postavljaju, jer svi zaposleni u nastavi imaju visoku stručnu spremu adekvatnu radnom mjestu na kojem se nalaze.

Pored toga, veći broj nastavnika je u poslednje dvije godine pohađao seminare vezane za implementaciju novih nastavnih programa i primjenu novih metoda u nastavi, te se može konstatovati da je nastava u potpunosti stručno zastupljena.

Na početku školske 2015/16. godine upisano je 514 učenika, a raspoređeni su u 20 odjeljenja.

1. razred - 116 učenika raspoređenih u 5 odjeljenja opšteg smjera

2. razred - 134 učenik raspoređen u 5 odjeljenja opšteg smjera

3. razred - 120 učenika raspoređenih u 5 odjeljenja opšteg smjera

4. razred - 144 učenika raspoređena u 5 odjeljenja opšteg smjera

Školski prostor se sastoji od 20 učionica, 6 kabineta, amfiteatra, radionice, fiskulturne sale, centra za učenje, zbornice, kluba profesora i 5 kancelarija, a smješten je u zgradi izgrađenoj 1934. godine.

Škola je od buke okolnih saobraćajnica zaštićena velikim dvorištem (sa sportskim terenom), ispunjenim različitim drvećem i zelenilom.

Nastava se kabinetski izvodi iz biologije, hemije, fizike, informatike i njemačkog jezika. Nastavna sredstva nijesu u potpunosti prilagođena zahtjevima modernog obrazovnog procesa, ali se čini sve da ona budu obnovljena i upotpunjena, u skladu sa raspoloživim materijalnim sredstvima.

Pored toga, i u samom objektu postoji stalna potreba za manjim adaptacijama, pa je u prethodne četiri godine izvršen niz radova (popravka krovne konstrukcije na kotlovnici i sali za fizičko vaspitanje kao i zamjena staklenih površina u fiskulturnoj sali, rekonstrukcija mokrih čvorova u staroj zgradi, zamjena fasadne bravarije, rekonstrukcija fasade), čiji je cilj unapređenje vaspitno-obrazovnog procesa.

Osnovna djelatnost Gimnazije je organizovanje nastavno-vaspitnog rada za sticanje IV stepena stručne spreme. Nastava u školi je organizovana u prvoj smjeni i počinje u 8,00 časova.

Nastavna godina počela je 01.09.20135. godine, a završava se 10.06.2016. godine.